referans

Kullanım örnekleri

referans
reference
icon arrow

reference

Phonetic: "/ˈɹɛf.(ə)ɹəns/"

Part Of Speech: noun


Definition: A relationship or relation (to something).


Definition: A measurement one can compare to.


Definition: Information about a person, provided by someone (a referee) with whom they are well acquainted.


Definition: A person who provides this information; a referee.


Definition: A reference work.


Definition: That which serves as a reference work.


Definition: The act of referring: a submitting for information or decision.


Definition: A relation between objects in which one object designates, or acts as a means by which to connect to or link to, another object.


Definition: (academic writing) A short written identification of a previously published work which is used as a source for a text.


Definition: (academic writing) A previously published written work thus indicated; a source.


Definition: An object containing information which refers to data stored elsewhere, as opposed to containing the data itself.


Definition: (character entity) A special sequence used to represent complex characters in markup languages, such as ™ for the ™ symbol.


Definition: Appeal.

icon arrow

reference

Phonetic: "/ˈɹɛf.(ə)ɹəns/"

Part Of Speech: verb


Definition: To provide a list of references for (a text).

Example: You must thoroughly reference your paper before submitting it.


Definition: To refer to, to use as a reference.

Example: Reference the dictionary for word meanings.


Definition: To mention, to cite.

Example: In his speech, the candidate obliquely referenced the past failures of his opponent.


Definition: To contain the value that is a memory address of some value stored in memory.

Example: The given pointer will reference the actual generated data.

Türkçeden İngilizceye En Hızlı Çevirmen

Yukarıdaki giriş alanını kullanarak İngilizce-Türkçe sözlükte bir Türkçe terim arayın. İngilizce veya Türkçe arama yapabilirsiniz. İngilizce veya Türkçe aradığınız cümlenin çok fazla çevirisi varsa filtreleme seçeneklerini kullanarak sonuçları sınırlandırabilirsiniz. İngilizce-Türkçe sözlükte harfe göre ara. İngilizce-Türkçe sözlük, alfabeyi manuel olarak görüntüleme olanağı sağlar. Belirli kelimelerin çevirilerine bakmak ve bir cümle bağlamında ne anlama geldiklerini görmek için aşağıdaki bağlantıları da kullanabilirsiniz.

Çevirilerinizi daha da iyi hale getirmek için özel olarak tasarlanmış arayüzümüzün yeni özelliklerine göz atın. Doğal olarak, hizmetimiz ücretsiz kalır ve ayrıca bir uygulama olarak da mevcuttur. Tüm özellikler, çeşitli ortak dillerin kombinasyonları için yerel olarak mevcuttur. Diğer özellikler ve dil kombinasyonları aşağıdadır. Hangi dile çeviri yaparsanız yapın, ortaya çıkan metin çevrimiçi sözlüğümüze bağlanır. Anlamları ve diğer cümlelerdeki kullanımları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, çıktı metin kutusundaki tek tek kelimeler ayrıntılı olarak analiz edilir. Her şey tamamen ayrıntılı ve gerekirse test edilmiştir!Hızlı bir İngilizce'den Türkçe'ye çeviriye ihtiyacınız olduğunda arkadaşlarınıza ve ajanslara başvurmayı bırakın. Kendinizi uygulamamızla donatın ve bunu kendiniz, daha hızlı ve daha doğru bir şekilde yapmak için devasa kitaplığımızdan yararlanın. Uygulamalarımız iPhone, iPad, Mac ve Apple Watch ile yerel olarak entegre olur. Ayrıca, sınıfının en iyisi Safari, Chrome, Firefox, Opera ve Edge uzantılarımızla favori tarayıcınızı özelleştirebilirsiniz. Facebook sayfamızı ziyaret edin ve sütunumuzu okuyun - yeni gönderilerimizden bazıları burada görünecek. Teşekkürler!Türkçe - İngilizce çevirmenimiz birçok dilbilimci ve geliştiricinin ürünüdür. Herhangi bir cümleyi, kelimeyi veya metnin tamamını hızlı ve tamamen ücretsiz çevirin! Çevirmenimiz 800'den fazla farklı dili anlamaktadır. Program medyadan büyük miktarda bilgi kullanır, bu nedenle tüm dünya haberlerini kapsar.