picoteo

Kullanım örnekleri

picoteo
pecking
icon arrow

pecking

Phonetic: "/ˈpɛkɪŋ/"

Part Of Speech: verb


Definition: To strike or pierce with the beak or bill (of a bird).

Example: The birds pecked at their food.


Definition: To form by striking with the beak or a pointed instrument.

Example: to peck a hole in a tree


Definition: To strike, pick, thrust against, or dig into, with a pointed instrument, especially with repeated quick movements.


Definition: To seize and pick up with the beak, or as if with the beak; to bite; to eat; often with up.


Definition: To do something in small, intermittent pieces.

Example: He has been pecking away at that project for some time now.


Definition: To type by searching for each key individually.


Definition: To type in general.


Definition: To kiss briefly.

icon arrow

pecking

Phonetic: "/ˈpɛkɪŋ/"

Part Of Speech: verb


Definition: To throw.


Definition: To lurch forward; especially, of a horse, to stumble after hitting the ground with the toe instead of the flat of the foot.

icon arrow

pecking

Phonetic: "/ˈpɛkɪŋ/"

Part Of Speech: noun


Definition: The act by which something is pecked.

Example: the peckings of hungry chickens


Definition: The ancient skill of shaping stone into tools, containers, or artworks.


Definition: The sport of throwing pebbles at birds.

Türkçe-İngilizce dosya Çevirmeni

Sözlüğümüz size İngilizce ve Türkçe terimleri arayabileceğiniz geniş bir kütüphane sunmaktadır. Örnekler ve ayrıştırma ile mesleğe, jargona ve yaygın ifadelere göre kelimeleri arayabilirsiniz. Uygulamalarımızı iPhone, Android, iPad, Windows 10/11 ve macOS için kullanabilirsiniz. Çevrimiçi İngilizce - Türkçe çevirmenimizde, kategoriye ve farklı telaffuzlara göre 2 milyondan fazla kelimeyi arayabilirsiniz.

Belki tercümanlık mesleğinde ustalaşmak istersiniz? Sitemizle eğitiminiz hızlı ve kolay olacak! Çevirmenler çeviri yaparken çeşitli becerilere ve materyallere ihtiyaç duyarlar. Çevirmenlerin genel özellikleri çevrilecek olan erek dile ve kaynak dile çok iyi hakim olmak, okuduklarını ve duyduklarını iyi anlamak ve iyi bir hafızaya sahip olmaktır. Fonetik, gramer ve cümlelerdeki kelime örnekleriyle birlikte kapsamlı bir kelime, deyim ve ifade kitaplığına sahip çevirmenimiz ilk kez kullanışlı bir materyal olarak kullanılabilir.Tek bir tıklamayla kelimeleri çevirin! Türkçe'den İngilizce'ye çevirmenimiz iki yönlü bir çeviri programıdır, anlamların ikamesi için kapsamlı bir sözlük içerir, kelime öbeklerinin ve ifadelerin kullanım örneklerini ve bunların fonetik bileşenlerini gösterir. Tercümanımız, çeviri alanındaki bilgi tabanını sürekli olarak güncelleyen ve son kullanıcı için tamamen anonim ve ücretsiz olarak korurken hizmet kalitesini koruyan profesyonel bir dilbilimci ekibi tarafından oluşturulmuştur. Çevirileriniz sadece size ait!