irtibat bürosu

Kullanım örnekleri

irtibat bürosu
liaison bureau
icon arrow

liaison

Part Of Speech: noun


Definition: Communication between two parties or groups.


Definition: Co-operation, working together.


Definition: A relayer of information between two forces in an army or during war.


Definition: A tryst, romantic meeting.


Definition: An illicit sexual relationship or affair.


Definition: The phonological fusion of two consecutive words and the manner in which this occurs, for example intrusion, consonant-vowel linking, etc. In the context of some languages, such as French, liaison can refer specifically to a normally silent final consonant, being pronounced when the next word begins with a vowel, and can often also include the intrusion of a "t" in certain fixed chunks of language such as the question form "pense-t-il".

icon arrow

liaison

Part Of Speech: verb


Definition: To liaise.

icon arrow

bureau

Phonetic: "/ˈbjʊɹ.oʊ/"

Part Of Speech: noun


Definition: An administrative unit of government; office.


Definition: An organization or office for collecting or providing information or news.

Example: a news bureau; a travel bureau; a service bureau; an employment bureau; the Citizens Advice Bureau


Definition: An office (room where clerical or professional duties are performed).


Definition: A desk, usually with a cover and compartments that are located above the level of the writing surface rather than underneath, and often used for storing papers.


Definition: A chest of drawers for clothes.

Türkçe-İngilizce Şarkı Sözleri Çevirmeni

Kaynak metinler, AI tabanlı yazım denetleyici tarafından otomatik olarak düzeltilerek daha iyi bir çeviri elde edilir. Tıp, kesin bilimler, hukuk vb. gibi çeşitli alanlarda metinlerinin içeriğini ve dil özelliklerini koruyarak belgeleri anında çevirin.

İngilizce, dünyada yaklaşık 1,5 milyar insan tarafından konuşulmaktadır. Dünyada en çok konuşulan dildir. 1.000.000'den fazla kelime var! Türkçe, Türkiye'de, Kuzey Kıbrıs'ta yaklaşık 80 milyon kişi ile Avrupa ve Kuzey Amerika'daki göçmen toplulukları tarafından konuşulmaktadır. Yaklaşık 88 milyon konuşmacı ile en çok konuşulan Türk dilidir. Türk dili, Türkiye'nin batısında yer alan Anadolu'da ortaya çıkmıştır. Şu anda, bu iki hacimli ve harika dildeki çevirilerle hızlı, rahat ve ücretsiz çalışmanız için size profesyonel çevirmenimizin işlevselliğini sunuyoruz!Çevirinize ince ayar yapmak için yerleşik sözlükleri kullanın: Tek tıklamayla eşanlamlılar ve örneklerle bağlam içi çeviriler, anlamlar, telaffuz ve diğer dil özelliklerinde sorunsuz bir şekilde uzmanlaşmanıza yardımcı olur. Kesinlikle ücretsiz, hızlı ve doğru çevirmen!Yukarıdaki giriş alanını kullanarak İngilizce-Türkçe sözlükte bir Türkçe terim arayın. İngilizce veya Türkçe arama yapabilirsiniz. İngilizce veya Türkçe aradığınız cümlenin çok fazla çevirisi varsa filtreleme seçeneklerini kullanarak sonuçları sınırlandırabilirsiniz. İngilizce-Türkçe sözlükte harfe göre ara. İngilizce-Türkçe sözlük, alfabeyi manuel olarak görüntüleme olanağı sağlar. Belirli kelimelerin çevirilerine bakmak ve bir cümle bağlamında ne anlama geldiklerini görmek için aşağıdaki bağlantıları da kullanabilirsiniz.