binbaşı

Kullanım örnekleri

binbaşı
squadron leader
icon arrow

squadron

Phonetic: "/ˈskwɒd.ɹən/"

Part Of Speech: noun


Definition: Primarily, a square; hence, a square body of troops; a body of troops drawn up in a square.


Definition: A body of cavalry comprising two companies or troops, averaging from one hundred and twenty to two hundred soldiers.


Definition: A body of infantrymen made up of several platoons, averaging from eighty to one hundred and fifty men, and led by a captain or a major.


Definition: A detachment of vessels employed on any particular service or station, under the command of the senior officer

Example: the North Atlantic Squadron


Definition: (air force) A tactical air force unit; consists of at least two flights; multiple squadrons make up a group or wing (depending on particular air force).


Definition: (U.S. Space Force) A spaceforce unit; multiple squadrons make up an operations delta or a support garrison.

icon arrow

leader

Phonetic: "/ˈlidɚ/"

Part Of Speech: noun


Definition: Any person that leads or directs


Definition: An animal that leads


Definition: Someone or something that leads or conducts

İngilizce Türkçe Cümle Çevirmeni

Kaynak metinler, AI tabanlı yazım denetleyici tarafından otomatik olarak düzeltilerek daha iyi bir çeviri elde edilir. Tıp, kesin bilimler, hukuk vb. gibi çeşitli alanlarda metinlerinin içeriğini ve dil özelliklerini koruyarak belgeleri anında çevirin.

Çevirilerinizi daha da iyi hale getirmek için özel olarak tasarlanmış arayüzümüzün yeni özelliklerine göz atın. Doğal olarak, hizmetimiz ücretsiz kalır ve ayrıca bir uygulama olarak da mevcuttur. Tüm özellikler, çeşitli ortak dillerin kombinasyonları için yerel olarak mevcuttur. Diğer özellikler ve dil kombinasyonları aşağıdadır. Hangi dile çeviri yaparsanız yapın, ortaya çıkan metin çevrimiçi sözlüğümüze bağlanır. Anlamları ve diğer cümlelerdeki kullanımları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, çıktı metin kutusundaki tek tek kelimeler ayrıntılı olarak analiz edilir. Her şey tamamen ayrıntılı ve gerekirse test edilmiştir!Belki tercümanlık mesleğinde ustalaşmak istersiniz? Sitemizle eğitiminiz hızlı ve kolay olacak! Çevirmenler çeviri yaparken çeşitli becerilere ve materyallere ihtiyaç duyarlar. Çevirmenlerin genel özellikleri çevrilecek olan erek dile ve kaynak dile çok iyi hakim olmak, okuduklarını ve duyduklarını iyi anlamak ve iyi bir hafızaya sahip olmaktır. Fonetik, gramer ve cümlelerdeki kelime örnekleriyle birlikte kapsamlı bir kelime, deyim ve ifade kitaplığına sahip çevirmenimiz ilk kez kullanışlı bir materyal olarak kullanılabilir.