trayectoria curva

Kullanım örnekleri

trayectoria curva
arcuate path
icon arrow

arcuate

Part Of Speech: adjective


Definition: Curved into the shape of a bow

Example: arcuate stalks

icon arrow

path

Phonetic: "[pʰäːθ]"

Part Of Speech: noun


Definition: A trail for the use of, or worn by, pedestrians.


Definition: A course taken.

Example: the path of a meteor, of a caravan, or of a storm


Definition: A Pagan tradition, for example witchcraft, Wicca, druidism, Heathenry.


Definition: A metaphorical course.


Definition: A method or direction of proceeding.


Definition: A human-readable specification for a location within a hierarchical or tree-like structure, such as a file system or as part of a URL.


Definition: A sequence of vertices from one vertex to another using the arcs (edges). A path does not visit the same vertex more than once (unless it is a closed path, where only the first and the last vertex are the same).


Definition: A continuous map f from the unit interval I = [0,1] to a topological space X.


Definition: A slot available for allocation to a railway train over a given route in between other trains.

icon arrow

path

Phonetic: "[pʰäːθ]"

Part Of Speech: verb


Definition: To make a path in, or on (something), or for (someone).

Ücretsiz İngilizce-Türkçe Çevirmen

Tek bir tıklamayla kelimeleri çevirin! Türkçe'den İngilizce'ye çevirmenimiz iki yönlü bir çeviri programıdır, anlamların ikamesi için kapsamlı bir sözlük içerir, kelime öbeklerinin ve ifadelerin kullanım örneklerini ve bunların fonetik bileşenlerini gösterir. Tercümanımız, çeviri alanındaki bilgi tabanını sürekli olarak güncelleyen ve son kullanıcı için tamamen anonim ve ücretsiz olarak korurken hizmet kalitesini koruyan profesyonel bir dilbilimci ekibi tarafından oluşturulmuştur. Çevirileriniz sadece size ait!

Yukarıdaki giriş alanını kullanarak İngilizce-Türkçe sözlükte bir Türkçe terim arayın. İngilizce veya Türkçe arama yapabilirsiniz. İngilizce veya Türkçe aradığınız cümlenin çok fazla çevirisi varsa filtreleme seçeneklerini kullanarak sonuçları sınırlandırabilirsiniz. İngilizce-Türkçe sözlükte harfe göre ara. İngilizce-Türkçe sözlük, alfabeyi manuel olarak görüntüleme olanağı sağlar. Belirli kelimelerin çevirilerine bakmak ve bir cümle bağlamında ne anlama geldiklerini görmek için aşağıdaki bağlantıları da kullanabilirsiniz.Sözlüğümüz size İngilizce ve Türkçe terimleri arayabileceğiniz geniş bir kütüphane sunmaktadır. Örnekler ve ayrıştırma ile mesleğe, jargona ve yaygın ifadelere göre kelimeleri arayabilirsiniz. Uygulamalarımızı iPhone, Android, iPad, Windows 10/11 ve macOS için kullanabilirsiniz. Çevrimiçi İngilizce - Türkçe çevirmenimizde, kategoriye ve farklı telaffuzlara göre 2 milyondan fazla kelimeyi arayabilirsiniz.