ahtapot kolları

Kullanım örnekleri

ahtapot kolları
octopus tentacles
icon arrow

octopus

Phonetic: "/ˈɒk.tə.pəs/"

Part Of Speech: noun


Definition: Any of several marine molluscs of the family Octopodidae, having no internal or external protective shell or bone (unlike the nautilus, squid and cuttlefish) and eight arms each covered with suckers.


Definition: The flesh of these marine molluscs eaten as food.


Definition: An organization that has many powerful branches controlled from the centre.

icon arrow

octopus

Phonetic: "/ˈɒk.tə.pəs/"

Part Of Speech: verb


Definition: To put (or attempt to put) one's fingers, hands or arms in many things or places at roughly the same time.


Definition: To spread out in long arms or legs in many directions.


Definition: To plug a large number of devices into a single electric outlet.


Definition: (by extension) To grow in use vastly beyond what was originally intended.


Definition: To hunt and catch octopuses.


Definition: To behave like an octopus.

icon arrow

tentacles

Part Of Speech: noun


Definition: An elongated, boneless, flexible organ or limb of some animals, such as the octopus and squid.


Definition: One of the glandular hairs on the leaves of certain insectivorous plants.


Definition: An insidious reach or influence.

Example: the tentacles of the criminal underworld

Türkçeden İngilizceye En Hızlı Çevirmen

Çevirinin anadilde gerçek anlamda ses çıkarabilmesi için dilsel doğruluğun yanı sıra kültürel özellikler ve bilginin de sağlanması esastır. Bu yüzden dilin nüanslarını bilen İngiltere'den tercümanlarla çalışıyoruz. Türkçe ve İngilizce tercümanlarımız, çeviride hiçbir şeyin kaybolmamasını sağlamak için sorularınızı yanıtlamak ve açıklamalar sağlamak için her zaman hazırdır. Tercümanımızın rekor sürede doğru çeviriler sunabilmesinden ve bunun hızlı, güvenli ve tamamen ücretsiz olmasından gurur duyuyoruz! Kullanıcılarımızı önemsiyoruz.

İster eğitim, iş veya kişisel amaçlar için İngilizce'den Türkçe'ye veya Türkçe'den İngilizce'ye çevrilmiş metinlere ihtiyacınız olsun, online çeviri siteleri aklınıza gelen ilk çözüm olabilir. Tercümanımız kurumsal, akademik, yasal, tıbbi terimleri yetkin bir şekilde dikkate alır. Ayrıca çeviri aşamasında, aklınıza gelen metnin, ihtiyacınız olan terimler kullanılarak, bu alanda profesyonellerle çalışarak ihtiyacınız olan tarzda tercüme edildiğinden emin olabilirsiniz.Hızlı bir İngilizce'den Türkçe'ye çeviriye ihtiyacınız olduğunda arkadaşlarınıza ve ajanslara başvurmayı bırakın. Kendinizi uygulamamızla donatın ve bunu kendiniz, daha hızlı ve daha doğru bir şekilde yapmak için devasa kitaplığımızdan yararlanın. Uygulamalarımız iPhone, iPad, Mac ve Apple Watch ile yerel olarak entegre olur. Ayrıca, sınıfının en iyisi Safari, Chrome, Firefox, Opera ve Edge uzantılarımızla favori tarayıcınızı özelleştirebilirsiniz. Facebook sayfamızı ziyaret edin ve sütunumuzu okuyun - yeni gönderilerimizden bazıları burada görünecek. Teşekkürler!